به روز ترین قیمت سیمان پوزولانی – فروشگاه اینترنتی شهر بتن

بلوک سیمانی 20 در 40 یکی از پرمصرفترین انواع بلوک ساختمانی در ایران است که به دلیل فراوانی و در دسترس بودن مواد اولیه آن و همچنین ارزانی نسبی قیمت آن در ایران به یکی از پرکاربردترین انواع مصالح ساختمانی برای تیغه چینی و دیوارکشی تبدیل شده است. این در حالی است که به دلیل قطع برق صادرات سیمان نسبت به سالهای گذشته کمتر شده است. بررسی عملکرد ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم در بخش صنعت و معدن نشان میدهد بازگرداندن نرخ سیمان به قیمتهای پیش از قطعی برق با بکاریگیری سیاست عرضه در بورس کالا و افزایش تولید خودرو، از مهمترین اقدامات دولت در این صد روز است.

سخنگوی صنعت برق به تجارتنیوز گفته بود که برق واحدهای سیمانی نهایتا تا دوازدهم بهمن ماه دوباره وصل میشود و احتمالا همین وعده، قیمت سیمان را هنوز ارزان نگه داشته است. چگونه لکه ها را از کتری چای و لیوان پاک کنیم؟ چگونه چسب را از سطوح مختلف پاک کنیم؟ متاسفانه شرایط به گونهای شده که سیمان برای انبوهسازان مسکن هم بهسختی در بازار یافت میشود، به طوری که با وجود این که قیمت در کارخانه هر پاکت سیمان ۱۷هزار و ۷۰۰تومان است اما انبوهسازان نمیتوانند با این قیمت، سیمان تهیه کنند و تنها میتوانند سیمان را تا پاکتی ۲۲هزار تومان از واسطههابخرند.

به گزارش مشرق، مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای تغییر محدوده نوسان قیمت مجاز در تمامی نمادهای گواهی سپرده کالایی سیمان تیپ ۲ را اطلاع رسانی کرد. تولیدکنندگان از حالا دغدغه تامین سوخت را دارند. «فاطمه کاهی» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینکه نفت کوره به عنوان سوخت جایگزین برای صنعت سیمان در صورت قطعی گاز در نظر گرفته شده است، افزود: با هماهنگیهای صورت گرفته، نفت کوره به قیمت گاز طبیعی در اختیار کارخانههای سیمان قرار میگیرد. غفاری با اشاره به سوخت جایگزین کارخانههای سیمان گفت: توزیع مازوت از قبل بهتر شده است.

در بازار دیگر برای خرید سیمان تقاضای بالایی وجود ندارد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیمان از مواد اولیه مهم در صنعت ساختمان است که هرگونه تغییری در قیمت آن تأثیر مستقیم بر قیمت سازههای مورد نیازاین صنعت از جمله بتن و تیرچه دارد. قیمت سیمان در فروردین و اردیبهشت امسال (قبل از ورود به بورس کالا) به طور متوسط 428 تومان به ازای هر کیلو بود و قبل از ورود این محصول به بورس کالا، انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در طول سال به تناسب هزینه و بهای تمام شده محصول، کالا و خدمات تولید شده بنگاهها اقدام به اصلاح نرخ میکرد که البته در قالب سیاستگذاری دستوری به بنگاهها ابلاغ میشود.

دیدگاهتان را بنویسید